Prawo i zarządzanie w sporcie

Informacja o kierunku

Organizator Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania UKW
Kierownik dr hab. Zbigniew Bukowski, prof. UKW
Czas trwania 2 semestry
Tryb studiów
(terminy zjazdów)
Weekendowy
Liczba słuchaczy min 12 maks 50 osób
Koszt uczestnictwa 1700 złotych za semestr.
Opłatę można uiścić jednorazowo lub w czterech ratach zgodnie z obowiązującym na uczelni harmonogramem opłat czesnego.

Szymon Raniszewski
tel. 790 547 949
raniszewski.szymon@gmail.com

Celem studiów jest nabycie przez uczestników wiedzy na temat prawa oraz zarządzania w sporcie ze szczególnym uwzględnieniem prawa sportowego, medycyny, oraz nauk o zarządzaniu. Przeznaczone są one dla szerokiego kręgu słuchaczy, dla których z perspektywy profesjonalnej i osobistej istotne jest zdobycie wiedzy na temat szeroko pojętego sportu, oraz praw które nim rządzą.

Studia są skierowane w szczególności do działaczy klubów, związków sportowych, przedstawicieli organów administracji rządowej, samorządowej którzy w swej pracy zawodowej spotykają się z problemami sportu, zawodników którzy chcą poszerzyć wiedzę na temat sportu.

do 30-09-2017

Termin rozpoczęcia studiów

Wymagane dokumenty
  • odpis dyplomu lub w przypadku osób zajmujących się działalnością na rzecz kultury fizycznej zaświadczenie o zatrudnieniu.
  • kserokopia dowodu osobistego
  • kwestionariusz osobowy
  • podanie o przyjęcie na studia
Miejsce składania dokumentów Sekretariat Instytutu Prawa, Administracji i Zarządzania UKW ul. Ogińskiego 16 pok 211, 85-092 Bydgoszcz
Dodatkowe informacje O przyjęciu kandydata na studia podyplomowe decyduje zasada kolejności zgłoszeń.

Program przedmiotowy

1. Historia sportu
  2. Psychologia w sporcie
  3. Doping farmakologiczny i technologiczny w sporcie
  4. Pozyskiwanie oraz rozdysponowanie środków publicznych na działalność sportową Socjologia w sporcie
  5. Socjologia w sporcie
  6. Medycyna sportu
  7. Zarządzanie obiektami sportowymi
  8. Marketing i badania marketingowe w sporcie
  9. Zarządzanie klubami sportowymi
  10. Sportowy rynek pracy
  11. Legislacja w sporcie - praktyczne aspekty tworzenia aktów prawa wewnętrznego w działalności sportowej
  12. Podstawy prawa sportowego
  13. Działalność związków i klubów sportowych status organizacyjny i prawny
  14. Status prawny zawodników
  15. Rola sędziów, trenerów, działaczy w rywalizacji sportowej
  16. Ochrona własności intelektualnej w sporcie
  17. Organizacja i bezpieczeństwo imprezy masowej
  18. Odpowiedzialność prawna w sporcie
  19. Prawo medialne w sporcie
  20. Korupcja w sporcie
  21. Prawo cywilne i sądownictwo w sporcie
  22. Arbitraż oraz alternatywne metody rozwiązywania sporów w sporcie
  23. Seminarium

Studia Podyplomowe Prawa i zarządzania w sporcie wpisują się w strategię Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdyż mieszczą się w obszarze kształcenia obszar nauk społecznych, oraz obszar nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej (Dz.U.2011.179.1065). Studia powstają i będą prowadzone przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych, Warto zaznaczyć że efekty kształcenia, które zdobędzie absolwent w większości są z obszaru nauk społecznych, dlatego też projekt wpisuje się w misję ww. podstawowej jednostki organizacyjnej UKW.

Jednostką współpracującą z WAiNS w ramach studiów jest Instytut Kultury Fizycznej, czyniąc z projektu ciekawą propozycję studiów dwuobszarowych. Studia mają na celu interdyscyplinarne przedstawienie spraw związanych z prawem i zarządzaniem w sporcie. Studia prowadzone będą we współpracy z Instytutem Kultury Fizycznej, który to zajmuje się w swej działalności naukowej problemami kultury fizycznej.

Studia mieszczą się także w formule kształcenia realizowanej przez Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania bowiem wśród przedmiotów przewidzianych na studiach znajdują się treści związane z prawem administracyjnym, cywilnym, karnym .